20 Sep 2021

Bioekonomika: „Pitch Perfect and Boost the European Bioeconomy 2021“ renginys Briuselyje

Mums rūpi bioekonomika, tad dalyvaudami tarptautiniuose renginiuose siekiame atrasti naujų bendraminčių, užmegzti partnerystę ir toliau plėtoti novatoriškus tarpvalstybinius ryšius šioje srityje.

Rugsėjo 28 dieną „Bioenergy LT“ komanda vyko į Briuselyje organizuojamą renginį „Pitch Perfect and Boost the European Bioeconomy 2021“. Dr. Audrius Gegeckas skaitė pranešimą „Lab pilot and industrial-scale systems for biotechnological processes“ („Laboratorinio, pilotinio ir pramoninio lygio sistemos biotechnologiniams procesams“).

Renginys subūrė 6 bioekonomikos platformas: „Pilots4U“, „Tech4Biowaste“, „BioeconomyVentures“, „Smartbox“, „Waste2Func“ ir „Bio Base Connect“. Vienai jų priklauso ir „Bioenergy LT“: https://biopilots4u.eu/index.php/database

Kas yra bioekonomika?

Bioekonomika – tai sritis, kuomet maistui, pašarams, sveikatos produktams, popieriui, tekstilei ir kitiems gaminiams gaminti panaudojama tvari, efektyvi ir pelninga atsinaujinančių biologinių išteklių gavyba (gamyba).

Bioekonomika skatina tvariai naudoti gamtinius išteklius, būti nepriklausomiems nuo neatsinaujinančių išteklių, suvokti klimato kaitą ir prisitaikyti prie jos, didinti konkurenciją Europos sąjungoje bei kurti darbo vietas ne tik miestuose, bet ir regionuose.

Nuo 2014 metų Lietuvoje aktyviai vyksta diskusijos, seminarai, konferencijos susijusios su bioekonomika.

Įmonės „Bioenergy LT“ gaminamos ekologiškos trąšos efektyviai prisideda prie bioekonomikos plėtros.

„Bioenergy LT“ ekologiškos trąšos