02 Feb 2022

„Bioenergy LT“ atidarė Bioprocesų ir biokontrolės tyrimų laboratoriją

Panevėžyje įsikūrusi, pagal gamybos pajėgumus didžiausia Šiaurės Europoje inovatyvių biotechnologijų įmonė, kurianti ir gaminanti žemės ūkiui skirtus mikrobiologinius produktus, investavo arti 870 000 eurų į gamybinių pajėgumų didinimą bei naują Bioprocesų ir biokontrolės tyrimų laboratoriją,kuri duris atvėrė 2022 m. sausio mėn. 26 d. 

Labaratorijoje atliekami tyrimai

Pasak UAB „Bioenergy LT“ direktoriaus Mariaus Vyšniausko, procesas nuo laboratorijos sukūrimo idėjos iki pilno projekto išpildymo truko 9 mėnesius: „Nuo pat įmonės įkūrimo esančioje laboratorijoje nuolat atnaujinama moderni laboratorinė įranga leidžia atlikti kokybiškus mokslinius tyrimus, tačiau poreikis investuoti ir įrengti dar vieną laboratoriją naujų produktų kūrimui ir jau esamų tobulinimui atsirado išaugus įmonei, plečiantis eksporto rinkoms, didėjant gaminamų produktų paklausai“. 

Naujoji laboratorija užima 150 kv. metrų. Joje daugiausiai planuojama atlikti fermentacijos procesų kūrimo ir optimizavimo bei molekulinius tyrimus. Numatoma, kad šioje laboratorijoje dirbs 12 žmonių. „Gerai, kad kuriant Bioprocesų ir biokontrolės tyrimų laboratoriją, susidūrėme tik su įrangos įsigijimo klausimais. Dažniausiai pasitaikanti bėda – patyrusių mikrobiologų ir biotechnologų poreikis. Bioenergy LT didžiuojasi savo kompetentinga komanda. Tikimasi, kad darbuotojams suteiktos sąlygos ir įsigyta įranga dar labiau pagerins atliekamus naujų produktų kūrimo procesus. Didžiausias mūsų konkurencinis pranašumas – vis daugiau tyrimų galime atlikti patys savo laboratorijoje, o tai užtikrina efektyvumą ir laiko planavimą“,- teigia UAB „Bioenergy LT“ mokslinio padalinio vadovas Audrius Gegeckas.

Įmonės mokslininkai bendradarbiauja su kitais mokslininkais

Įmonės mokslininkai bendradarbiauja su JAV, Kanados, Vokietijos, Prancūzijos, Šveicarijos, Lenkijos institutais ir mokslinėmis laboratorijomis, kuriose tiriami ne tik sukurti produktai, bet ir atliekami jų bandymai realiomis aplinkos sąlygomis. Laboratorija planuoja per artimiausius metus sukurti net kelis biokontrolei skirtus biologinius produktus.

Apie UAB „Bioenergy LT“:

Pagal gamybos pajėgumus didžiausia Šiaurės Europoje inovatyvių biotechnologijų įmonė, įkurta Panevėžyje 2013 metais. Pasitelkusi pažangias gamybos technologijas, įmonė kuria, gamina ir siūlo tik kokybiškus moksliniais tyrimais pagrįstus mikrobiologinius produktus, skirtus dirvožemio biologinio aktyvumo skatinimui, augalų produktyvumo didinimui, kokybiško derliaus užtikrinimui, naftos degradavimui, vandenvalai, riebalų skaidymui. Gamyba vykdoma nepertraukiamai 24/7. Atsižvelgiant į individualius klientų poreikius pasaulio rinkose, yra optimizuojami procesai, atliekami bandymai ir kuriamos technologijos tam, kad būtų pasiūlyti ne tik pažangūs, bet ir ekonomiškai naudingi biologiniai sprendimai tiek Vakaruose bei Rytuose, tiek Šiaurėje ir Pietuose. UAB „Bioenergy LT“ dirba 45 darbuotojai.

Daugiau informacijos: www.bioenergy.lt